با سلام

کاربران گرامی

به اطلاع میرساند با توجه به مشکلات ارزی موجود و افزایش شدید نرخ ارز از تاریخ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷ متناسب با افزایش نرخ ارز  قیمت سرویس ها افزایش خواهد یافت.

تا قبل از این تاریخ هیچگونه افزایشی نخواهد بود و کاربران میتواند با نرخ های سابق نسبت به خرید و یا تمدید سرویس های خود اقدام نمایند. لذا پس از آن قیمت های جدید اعمال خواهد شد.

برکسی پوشیده نیست که با ارائه کردن خدمات در خارج از ایران از ثبت دامنه های بین المللی تا هزینه های سرور ها و دیتاسنتر های خارجی، قطعا نیاز به پرداخت هزینه های دلاری وجود دارد، ما که همیشه تحریم بوده و هستیم و شرایط تحریمی  از خارج به سمت ایران برای ما به یک واقعیت ملموس تبدیل شده بود، تا اینکه در مورد هزینه های دلاری از داخل هم تحریم شدیم، شرکت هایی مانند ما که خدمات خارجی دریافت میکنند به لطف سوداگران ارز! به خودی خود نه دلار نقدی دارند که داخل چمدان گذاشته به خارج از کشور ببرند و هزینه های سرویس های چند ده و چند صد هزار دلاری ماهیانه را  پرداخت کنند و نه به دلیل تحریم ها امکان پرداخت از طریق درگاه های بانکی داخل کشوری را دارند، صرافی ها هم که تقریبا تعطیل هستند و صرافی ها مجوز حواله و خرید و فروش و .. ندارند، مگر ارز مسافرتی ۵۰۰ دلار در سال (که تقریبا معادل هزینه یکی از سرور های ماست).

ما همیشه تلاش کردیم توازنی مناسب بین کیفیت و قیمت را رعایت کنیم، همه شرکت های میزبانی دیگر هم واقعا مشخصا طی چند ماه گذشته  یا به علت حمایت از مشتری یا به علت رقابتی تلاش کردند که قیمت های خود را تا جای ممکن بدون تغییر بگذارند ولی  متاسفانه دیگر شرایطی برای امکان ارائه خدمات با شرایط قبل وجود ندارد. تا همین چند ماه پیش بود که دلار را ۳۸۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان میخریدیم  ولی هم اکنون دلار تا ۷۹۰۰ تومان هم خریدیم! چیزی حدودا ۱۰۰% افزایش هزینه های دلاری.

سعی کردیم در این شرایط، ما جزو سوء استفاده کنندگان از وضعیت بد ارزی نباشیم، تلاش کردیم ضرر ده باشیم ولی منتظر بازگشت بازار به حالت عادی باشیم، اعصاب خودمان خرد شد، اعصاب مشتری را خرد نکنیم، امید داشتیم دلار ۴۲۰۰ تومانی “معروف” به ما برسد ولی خوب نرسید! خودمان خرد  شدیم!

با تشکر از زمانی که برای مطالعه مطالب فوق گذاشتید .